רקע צלילה

מה זה זכות צלילות ואיך צוברים אותו?

תוכן עניינים

ענף הצלילה הוא ענף מסודר מאוד, הפועל בכפוף לחוק הצלילה הספורטיבית, שמסדיר את כל נושא ההסמכה והרישוי בענף. בענף זה, כדאי לדעת, ישנה בהחלט משמעות רבה למספרים. את תהליך ההסמכה שלכם אתם יכולים לבצע בכמה רמות שונות של מקצועיות ועומק צלילה וכל רמה מגדירה את הכוכב שתקבלו ואת מספר המטרים המקסימלי אליו תוכלו לצלול. לאחר שקיבלתם את רישיון הצלילה שלכם, מתחילה גם להצטבר לכם זכות צלילות, קרי מספר הצלילות שביצעתם בפועל. ככל שתבצעו צלילות רבות יותר, כך תוכלו להתקדם לקורסים מתקדמים יותר עם כוכבים רבים יותר, שיאפשרו לכם לצלול עמוק יותר.

צלילה

זכות צלילות – הפרמטר שמגדיר את המקצועיות שלכם

בכל תחום שהוא, ניסיון הוא פרמטר חשוב בהגדרת רמת המקצועיות של האדם. הדברים נכונים כשמדובר בשיפוצים והוא נכון גם כשמדובר בטייס, בצניחה חופשית או בצלילה. ככל שאדם מבצע יותר שעות טיסה, ככל שהוא מבצע צניחות רבות יותר או ככל שהוא מבצע צלילות רבות יותר, כך הוא גם מדורג ברמה מקצועית גבוהה יותר. פעמים רבות, כאשר שורה ארוכה של אנשים נהנים מאותה רמה של הסמכה, הפרמטר שמבדיל ביניהם בפועל הוא הניסיון שלהם, כמות השעות שהשקיעו בפעילות, ובתחום הצלילה זה נקרא זכות צלילות.
ראו גם: ביטוח צלילה יומי

איך צוברים זכות צלילות?

ובכן, בפשטות, ככל שתצללו יותר, כך תגדל זכות הצלילות שלכם. יחד עם זאת, גם הזכות הזאת יכולה לבוא לידי ביטוי ברמות שונות, כמו מספר שעות הצלילה בצלילה חופשית אל מול צלילה ספורטיבית, מספר שעות הצלילה בכל עומק, מספר שעות הצלילה בים הפתוח, מספר שעות צלילה בלילה וכן הלאה. זכות צלילה הוא פרמטר שמגדיר ניסיון, אך גם בתוכו ניתן לייצר ניסיון רב יותר בתחום ספציפי או בסוג מסוים של צלילה וככל שהזכות הזאת תהיה גדולה יותר, כך תוכלו לבצע משימות צלילה מורכבות יותר ואף להפוך את הצלילה למקצוע. כך למשל, בכדי להפוך למדריכי צלילה עליכם להחזיק בזכות מינימלית של מספר צלילות כתנאי קבלה לקורס הדרכה בעולם הצלילה. אם תרצו לעסוק בתחום הצלילה ככלי מחקר או חילוץ, יהיה עליכם לעמוד בסף המקובל וכן הלאה.

היכן זה מתועד?

השאלה היא מי אמור לדעת שצללתם ומי סופר את שעות הצלילה שלכם, והתשובה היא התאחדות הצלילה הישראלית. בכל צלילה שאתם מבצעים דרך מועדון מורשה, המועדון הוא שדואג לתעד את הצלילה שלכם ולהוסיף אותה למסגרת זכות צלילות שלכם בהתאחדות הצלילה. אם אתם מבצעים את הצלילות שלכם בעצמכם, עליכם לדאוג לנושא בעצמכם, אם כי יש לבדוק עם ההתאחדות כיצד יש לעשות זאת, שכן לא כל אחד יכול לבוא ולהעיד שהיום הוא צלל 5 שעות, וההתאחדות תאשר זאת כך סתם. ישנם מספר תנאים שעליכם לעמוד בהם בכדי שתוכלו לדווח על זכות הצלילות שלכם באופן עצמאי לחלוטין.

יכול לעניין אותך גם: כמה עולה קורס צלילה?

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מעוניינים בקורס צלילה מהנה? הצעת מחיר משתלמת מחכה לכם!

מעוניינים בקורס צלילה מהנה? הצעת מחיר משתלמת מחכה לכם!

בלוג

אוכל לכל סוגי הכלבים

כלבים אינם כמונו בני האדם. הם לא מסוגלים לאכול רק מזון שמתאים למבנה גופם. ככזה, חשוב שנדע אילו סוגי מזון

בלוג

מתי נזדקק ללוכד חולדות?

מתלבטים מתי כדאי לכם להתקשר אל לוכד חולדות? תזכרו כי התגובה המהירה שלכם עשויה למנוע נזק רב, והרבה מאוד כאבי

בלוג

מה חשוב לדעת בטיול הקרוואנים?

מתחשק לכם לצאת בארץ לטיול בניחוח של חו"ל? הפתרון הנכון ביותר עבורכם יהיה פשוט להשכיר קרוואן. הקרוואן יגרום לכם לחשוב